Zamów w ciągu:
dnigodz.min.sek.
a paczkę nadamy Jutro
Bezpieczne płatności Szybka wysyłka
Tu jesteśmy
  • Podlasie Towarzystwo Handlowe "Halen" J.W.Buczyłko Sp. Jawna ul. Handlowa 5 15-399Białystok
  • Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00
884311108Konto w sklepie

Sznurek ozdobny do alb komunia zielony 6mm/2m 605 ALBA/2M 1szt

6,37
(0 opinii)
8900102 5907438617549 Producent: e-krawiectwo
Większe zakupy to wyższy rabat
10 szt.5% rabatu
25 szt.8% rabatu
50 szt.13% rabatu

Opis produktu

Sznur do alb komunijnych jest specjalnym akcesorium liturgicznym, zaprojektowanym z myślą o uświetnieniu strojów dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to element stroju, który dodaje uroczystego charakteru i podkreśla wyjątkowość tego sakramentu w życiu młodego katolika.

Sznur ten wykonany jest zazwyczaj z wysokiej jakości materiałów, takich jak jedwab, satyna lub bawełna, co zapewnia miękkość, trwałość i estetyczny wygląd. Dostępny jest w różnych kolorach, choć najczęściej spotykanym kolorem jest biały, symbolizujący czystość i niewinność. Może być również zdobiony elementami takimi jak złote lub srebrne wplecione nici, co dodaje sznurkowi elegancji i podniosłości.

Sznur do alb komunijnych ma za zadanie przede wszystkim podkreślić uroczystość chwili. Zawiązywany jest w pasie alby komunijnej, pomagając utrzymać jej właściwy kształt i zapewniając lepsze dopasowanie do ciała dziecka. Może posiadać różne sposoby wiązania, w zależności od tradycji lub preferencji, często zakończony jest ozdobnymi frędzlami lub innymi elementami dekoracyjnymi.

Jego zastosowanie jest przede wszystkim ceremonialne i symboliczne. Podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, dzieci ubrane w alby i właściwie dopasowane sznury prezentują się dostojnie i uroczyście, co dodaje powagi momentowi przyjęcia Sakramentu. Sznur, oprócz funkcji estetycznej, może również pełnić funkcję praktyczną, pomagając utrzymać albę w odpowiedniej pozycji przez całą ceremonię.

Sznur do alb komunijnych jest zatem nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także symbolem przygotowania do jednego z najważniejszych momentów w życiu młodego katolika. Poprzez swój wygląd i zastosowanie, podkreśla on czystość, niewinność oraz gotowość do przyjęcia Chrystusa w Eucharystii.

Powiadom o dostępności

Na podany adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie, gdy produkt będzie dostępny w naszym magazynie

Sznurek ozdobny do alb komunia zielony 6mm/2m 605 ALBA/2M 1szt
Sznurek ozdobny do alb komunia zielony 6mm/2m 605 ALBA/2M 1szt